سیستم اکسپرس انتری کانادا یکی از مسیرهای محبوب و سریع برای اخذ اقامت دائم و شروع یک زندگی جدید در این کشور است. اقدام از طریق این سیستم که یکی از زیرمجموعه‌های مهاجرت کاری به کانادا به شمار می‌‎آید؛ یک فرآیند پیچیده و زمان‌بر است و هم‌چنین، شامل مراحل زیادی می‌شود. در نتیجه انجام صحیح آن‌ها و تصمیم‌گیری‌های درست برای رسیدن به نتیجه مطلوب، دارای اهمیت بالایی است. این اهمیت از آن‌جا نشأت می‌گیرد که تعداد درخواست‌ها بسیار زیاد بوده و امکان رد درخواست بسیار محتمل است. به همین علت، آشنایی با دلایل رد درخواست در برنامه اکسپرس انتری، می‌تواند به متقاضیان کمک نموده تا مسیر اخذ اقامت دائم کانادا را بدون خطا طی کنند. در ادامه با 7 دلیل اصلی رد درخواست، آشنا خواهید شد. اگر قصد دارید از طریق سیستم اکسپرس انتری، اقامت دائم کانادا (PR) را بگیرید؛ فرم ارزیابی را تکمیل نموده و از تیم مهاجرتی ایران کانادا مشاوره رایگان دریافت کنید.

1 ـ ارائه اطلاعات غلط، زمان ثبت درخواست در سیستم اکسپرس انتری

سیستم اکسپرس انتری کانادا یک سیستم هوشمند، دقیق و کارآمد است و اطلاعات افراد متقاضی را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهد. این سیستم به متقاضی دعوت‌نامه (ITA) را جهت اخذ اقامت دائم کانادا اعطا نموده و صلاحیت وی را تایید می‌کند. در نتیجه ارائه نادرست اطلاعات، یک تخلف شدید مهاجرتی در نظر گرفته می‌شود. این اشتباه نه تنها موجب رد درخواست شده؛ بلکه ممکن است متقاضی را برای چندین سال از ارائه درخواست برای مهاجرت به کانادا منع کند. متقاضی می‌بایست اطمینان حاصل کند که در مورد تمام جزئیات درخواست خود صادق بوده است. این صداقت مربوط به سوابق بیماری و پرونده‌های پزشکی، سوابق شغلی و سوابق کیفری فرد متقاضی و فرد همراه است.

2 ـ ارائه مدارک ناقص یا منقضی شده هنگام ایجاد نمایه در سیستم اکسپرس انتری

 

این مورد یکی از آن اشتباهاتی است که به وفور رخ می‌دهد و تبعات سنگینی برای فرد متقاضی دارد. سیستم اکسپرس انتری کانادا درباره اعتبار مدارک و اسناد ارائه شده بسیار سخت‌گیر است و درخواست‌های دارای مدارک منقضی شده را بلافاصله رد می‌کند. برای مثال، اکثر نتایج آزمون‌های زبان به مدت 2 سال اعتبار دارند و متقاضی می‌بایست در زمان ایجاد نمایه خود در برنامه اکسپرس انتری، به این مورد توجه کند.

ارائه اطلاعات ناقص نیز بدون شک، موجب رد درخواست فرد متقاضی می‌شود. برای مثال، یکی از اشتباهات رایج در این مورد، ارائه نامه یا مدارکی است که سابقه کار متقاضی را به وضوح مشخص نمی‌کند. مدرک مرجع قابل قبول برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا، نامه‌ای است که عنوان شغل، تاریخ استخدام، حقوق و موارد دیگر را به صورت دقیق نشان دهد.

3 ـ عدم ثبت به موقع درخواست در سیستم اکسپرس انتری

ثبت هدف‌مند درخواست (به لحاظ زمانی) در نمایه سیستم اکسپرس انتری می‌تواند به پذیرش سریع متقاضی منجر می‌شود. عکس آن نیز زمانی اتفاق می‌افتد که متقاضی برای ثبت درخواست خود تعلل کند. برای مثال برنامه‌های مهاجرت استانی (PNP) به صورت مکرر تغییر می‌کنند و دسته‌بندی‌های مهاجرتی به سرعت باز و بسته می‌شوند. اگر متقاضی مدارک خود را به سرعت آماده نکرده و نمایه خود را ایجاد نکند؛ ممکن است فرصت دریافت دعوت‌نامه ITA را از دست بدهد.

4 ـ ناتوانی در ارائه شفاف تمکن مالی هنگام ثبت درخواست در سیستم اکسپرس انتری

اگر هدف متقاضی از ثبت درخواست در سیستم اکسپرس انتری، اقدام برای برنامه FSWP، FSTP یا PNP است؛ می‌بایست مدرکی برای اثبات تمکن مالی ارائه دهد. این مدرک برای اقدام از طریق برنامه CEC مورد نیاز نیست. متقاضی برای اقدام از طریق برنامه نیروی متخصص فدرال و برنامه تجارت ماهر فدرال، باید ثابت کند که بودجه مالی لازم جهت حمایت از خانواده خود را دارد. مبلغ مورد نیاز تمکن مالی به تعداد افراد خانواده و تحت حمایت بستگی دارد. مدارک ارائه شده برای تمکن مالی می‌بایست به نام متقاضی اصلی یا همسر متقاضی باشد. از جمله مدارک قابل قبول در این زمینه عبارتند از:

  • اطلاعات حساب‌های بانکی
  • نامه گردش مالی ارائه شده توسط بانک
  • ارائه میانگین موجودی حساب طی 6 ماه گذشته

5 ـ دارا بودن سابقه کیفری

یکی از دلایل رایج رد درخواست در سیستم اکسپرس انتری کانادا، محکومیت‌های کیفری متقاضی در گذشته است. طبقه‌بندی جرایم در کانادا کمی پیچیده است و به همین دلیل، حتی برخی از محکومیت‌های به ظاهر جزئی نیز می‌توانند مهاجرت به کانادا را برای فرد، غیر قابل قبول کنند. برای مثال، جرایم مربوط به رانندگی می‌توانند موجب رد درخواست متقاضی در برنامه اکسپرس انتری شوند. طبق قاعده، برای این‌که یک جرم باعث رد درخواست شود؛ می‌بایست معادل جرمی در کشور کانادا باشد که منجر به کیفرخواست گردد. متقاضیان باید دقت نمایند که عدم پذیرش به دلیل سابقه کیفری می‌تواند به یک مانع جدی برای مهاجرت به کانادا تبدیل شود.

6 ـ دارا بودن مسائل پزشکی

اگر متقاضی در آزمون پزشکی مهاجرت به کانادا مردود شود؛ ممکن است اجازه ورود به این کشور را پیدا نکند. برخی از شرایط پزشکی که می‌تواند خطری برای سلامت عمومی مردم کانادا در نظر گرفته شود؛ موجب رد درخواست در سیستم اکسپرس انتری خواهد شد.

7 ـ عدم دریافت کمک از مشاوران رسمی و متخصص در زمینه سیستم اکسپرس اینتری

همان‌طور که قبلا نیز بیان شد؛ سیستم اکسپرس انتری کانادا دارای یک فرآیند پیچیده است. تکمیل نادرست مدارک، عدم توجه به جزئیات و ... می‌تواند به رد درخواست متقاضی منجر شود و پروسه مهاجرت را برای زمانی طولانی به عقب بیاندازد. حضور یک مشاور رسمی، متخصص و با تجربه می‌تواند از بروز تمام اشکالات و نواقص احتمالی جلوگیری نماید. یک مشاور کاربلد به خوبی می‌تواند از بروز دلایلی که در موارد قبلی عنوان شد، جلوگیری نموده و شانس پذیرش متقاضی و اخذ اقامت دائم کانادا (PR) را تا حد زیادی افزایش دهد.

تیم مهاجرتی ایران کانادا با بهره‌گیری از کارشناسان رسمی، با تجربه و متخصص، پرونده‌های موفق زیادی را به سرانجام رسانده و اقامت دائم کانادا را برای تعداد زیادی از هم‌وطنان عزیز دریافت کرده است. اگر شما نیز قصد دارید برای ثبت درخواست در سیستم اکسپرس انتری اقدام کنید؛ می‌توانید از خدمات متنوع ما بهره‌مند شوید. کافی است فرم ارزیابی را تکمیل نموده تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار کنیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.